• Zápis do 1. tříd pro školní rok 2019/2020

• 07.03.2019 15:08
      • Informace k zápisu
      • Zápis do 1. tříd pro školní rok 2019/2020

Ředitelství Základní školy Valašské Klobouky oznamuje, že zápis do 1. ročníku proběhne

5. dubna 2019 od 1300 do 1700

v přízemí základní školy

Náhradní termín zápisu lze zajistit ze závažných důvodů po telefonické domluvě.

Zapsány budou děti narozené od 1.9.2012 do 31.8.2013  a znovu děti, kterým byl v loňském roce povolen odklad školní docházky. K zápisu se mohou dostavit také děti, které dovrší šesti let od září do prosince 2019 a jejichž rodiče předloží u zápisu doporučení školského poradenského zařízení a děti, které dovrší šesti let od ledna do června 2020 a jejichž rodiče předloží doporučení školského poradenského zařízení a dětského lékaře.

Oznámení o přijetí žáků k základní školní docházce do 1. ročníků bude ve vchodu do školy a na webových stránkách školy podle registračních čísel, která budou dětem u zápisu přidělena.

Kritéria přijetí

1. V případě, že počet žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání nepřesáhne povolenou kapacitu školy zapsanou ve školském rejstříku, budou přijati všichni zájemci na základě podaných žádostí o přijetí.
        2. V případě, že počet žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání přesáhne povolenou kapacitu školy, budou přednostně přijaty děti, které mají trvalé bydliště ve spádovém obvodu školy.
        3. V případě, že počet žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání přesáhne povolenou kapacitu školy zapsanou ve školském rejstříku, budou přijati všichni zájemci, kteří nemají trvalé bydliště ve spádovém obvodu školy s přihlédnutím k sociální potřebnosti.

Předpokládaný počet přijatých dětí je tento rok 80 žáků.

Informace k zápisu:

Zápis bude mít dvě části, formální a motivační.

V průběhu formální části zákonný zástupce ve škole předloží rodný list dítěte, občanský průkaz, žádost o přijetí k základnímu vzdělávání popř. žádost o odklad a vyplněný zápisový lístek. Příslušné formuláře naleznete na webových stránkách školy nebo si je můžete osobně vyzvednout v mateřské škole a v kanceláři zástupkyně pro 1. stupeň.

K žádosti o odklad předloží zákonní zástupci škole také doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře (nebo klinického psychologa).

V průběhu motivační části zápisu části (maximální doba 20 minut), budou hravou formou zjišťovány dovednosti, které by měl budoucí žák 1. třídy zvládat a rodičům budou případně poskytnuty rady, jak některé dovednosti ještě do nástupu do školy rozvíjet.

K dispozici během zápisu bude hrací koutek, který připraví děti ze školního klubu, aby si děti zkrátily čas čekání. Připraveno bude malé občerstvení a drobné dárky pro budoucí prvňáčky.

Co naše škola nabízí:

• bezpečné a klidné prostředí pro vzdělávání, volný čas a sportování
        • stravování ve zdravé školní jídelně
        • moderní a efektivní metody výuky, zařazujeme prvky činnostního učení a možnost volby Hejného matematiky
        • vyučujeme anglický jazyk již od 1. ročníku
        • využíváme nejmodernější didaktickou techniku, každá třída má interaktivní tabule, dataprojektory, počítače s připojením k vysokorychlostnímu internetu
        • máme školní poradenské pracoviště, které tvoří výchovná poradkyně, kariérový poradce, školní logoped, školní metodik prevence
        • máme bohaté zkušenosti s výukou žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a umíme nastavit vzdělávání každému na míru, ve škole působí asistenti pedagoga
        • ve školní družině nabízíme bohatou zájmovou činnost včetně zajímavých kroužků, jako jsou sportovní kroužky, kroužky logických a deskových her, badatelský klub, kroužek logopedie, dramatický a tvořivý kroužek – všechny jsou zdarma
        • provoz školní družiny v 5. odděleních je od 6:00 do 16:00 hodin a navštěvují ji žáci 1. – 4. ročníku, starším žákům je pak určen školní klub
        • k relaxaci dětí máme nově vybavené odpočinkové prostory a relaxační zóny ve školním klubu s bohatým zařízením na trávení volného času