• Přednášky o finanční gramotnosti

• 30.03.2019 21:19
      • V rámci akce Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti byly u nás na škole uspořádány dvě přednášky
      •

Protože považujeme finanční gramotnost za důležitou součást života každého člověka, nejen že provádíme její výuku v hodinách matematiky, rodinné a občanské výchovy, ale podporujeme i jiné formy vzdělávání finanční gramotnosti.

Proto pro žáky 4. - 9. ročníku proběhly na naší škole v rámci akce Global Money Week dvě přednášky v termínech 19.3 a 27.3.

Smyslem tohoto projektu je provádět výuku a osvojovat si zdravé finanční návyky od útlého věku až do dospělosti.

Dva zkušení lektoři společnosti Finanční gramotnost do škol  v programu s názvem Uč se, šetři, vydělávej probírali s našimi žáky principy správného financování a rozvíjeli pojmy rodinný rozpočet, příjmy, výdaje, půjčky, hypotéky a zdravé podnikání.

FOTO ZDE