• Dopravní hřiště Malenovice

• 16.05.2019 12:55
      • Praktické zkoušky na dopravním hřišti pro získání průkazu cyklisty

• Ve středu 15. 5. 2019 jeli žáci 4. ročníku do Zlína – Malenovic, aby svými znalostmi z dopravní výchovy a zručností v jízdě na kole získali průkaz cyklisty.

Děti si vyzkoušely jízdu na kole i na motokárách na nově zrekonstruovaném dopravním hřišti v Malenovicích. Za velmi chladného počasí žáci zvládli pohyb v simulovaném silničním provozu, kde si procvičili dodržování dopravních pravidel. Během dopoledne se tak všichni vystřídali v roli cyklisty, řidiče, chodce i dopravního policisty. Vyzkoušeli si například projet několik světelných křižovatek nebo přejet i železniční přejezd.

Škoda, že takových dopravních hřišť není u základních škol více. Byly by určitě smysluplně a často využity.