• Klobučani ve finále projektu Česko vesluje v Labe aréně

• 19.05.2019 16:50
      • Finálové závody soutěže Česko vesluje osem na 8 x 250 m proběhly v reprezentačním středisku vodních sportů v Račicích ve čtvrtek 16. května. ZŠ Valašské Klobouky využilo pozvání pořadatelů a této akce se zúčastnilo.
      • Na veslařský kanál Labe aréna jsme přivezli dvě nejaktivnější družstva projektu – žáky 6. ročníku (René Matyáš, Jan Vaculčík, Josef Onderka a Julie Dohnalová), kteří obsadili celkové 2. místo v kategorii a družstvo 8. ročníku (Radek Ovesný, Martin Dohnal, Jakub Kozák a Valtr Gargulák), kteří ve své kategorii dokonce zvítězili.

I přes značný handicap naše kombinované družstvo 6. a 8. ročníků, bojující s osmáky z ostatních škol několikrát během samotného závodu vedlo a díky neskutečnému výkonu nakonec „vydřelo“ krásné 2. místo za favorizovanou ZŠ Valtice. V porovnání cílového času za sebou zanechalo i řadu týmů z vyšších ročníků.

Absolutní výsledky byl založeny spíše na celkovém počtu zapojených žáků školy, proto jsme na stupně vítězů nedosáhli. Důležitější než medaile a diplomy byl spíš samotný zážitek v podobě účasti na finálové regatě, za což musíme poděkovat i Klubu rodičů při ZŠ, která zaplatila dopravu naší reprezentace a firmě Klobucké lesní s.r.o., která přispěla žákům na pobyt v Račicích částkou 1600,- Kč.

Během dvoudenního pobytu v Labe aréně, si naši reprezentati kromě veslování vyzkoušeli i další vodní sporty a letní biatlon – kombinaci jízdy na koloběžce a střelby z laserových zbraní, ve kterém jsme dokonce zvítězili se setkali. Setkali jsme se i s českými reprezentanty, dvojkou bez kormidelníka, Lukášem Helešicem a Jakubem Podrazilem, kteří žáky přijeli povzbudit krátce před tím, než sami vyrazí na mezinárodní scénu bojovat o místa na startu olympiády v Tokiu 2020.

Celé akce se zúčastnilo přes dvě stovky dětí z patnácti škol z celé republiky a celkovým vítězem se pro tento rok stalo Gymnázium Teplice.