• Týden jablek v 5.A

• 30.10.2017 11:00
      •      V pondělí a v úterý jsme si donesli celá třída 5.A do školy recept na pokrm z jablek...
      • Ve středu jsme šli do cvičné kuchyně a dělali jsme jablka v županu. Jako první jsme oloupali jablka škrabkou. Někomu to moc nešlo a někdo se i řízl. Jablka jsme rozkrojili na čtvrtky. Rozváleli jsme těsto, nakrájeli ho a dali jsme na něj jablko, džem a oříšek.  Těsto jsme zabalili a upekli. Bylo to velmi dobré, všichni si na tom moc pochutnávali. Paní učitelka nám ještě udělala pečená jablka. V informatice jsme měli na počítači najít nějaké informace o jablkách. Dozvěděli jsme se plno zajímavostí. V pátek jsme jeli do Envicentra ve Vysokém Poli. Tady jsme si vyplnili pracovní list a pak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupinka pekla štrůdl a druhá dělala mošt. Potom jsme se prohodili. Když jsme dělali mošt, tak za námi přišla ovce. Paní správcová ji odehnala, ale ona přišla zase. Tak paní vzala smeták a naháněla ji.  Po splnění všech úkolů jsme si opékali špekáčky. Nakonec jsme se prošli a viděli jsme plno zvířat, např. koně, ovce, kozy, osly, prase, kočky, králíky, různé ptáky a dokonce i krocana. Potom jsme jeli domů. Všichni jsme si výlet moc užili.

Lucie Vojtková,5.A

• Počet návštěv: 531943