• Jablíčkový den v 1.C

• 06.10.2023 15:06
      • Kdo jablko denně sní, k tomu lékař nechodí!
      • Zdá se vám jablko obyčejné? Jablíčko je vzácné. Někdy možná zanikne mezi exotickým ovocem v supermarketu. O jablkách se říká, že jsou to kulaté lékárny. Každý šťavnatý kousek posiluje naši imunitu. Má účinky proti stresu, povzbuzuje náladu a dokonce i omlazuje. Víte, že jablko je nejzdravější plod na světě?

Proto jsme se rozhodli vytvořit třídní projekt a jablko vnímat všemi smysly. Jablka jsme dopočítávali do správného počtu, spojovali počet s číslicí, počítali červíky, hledali v bludišti, tvořili číselnou spojovačku. Procvičili pravolevou orientaci i grafomotoriku, povídali si a ukázali některé odrůdy jablek, skládali papírové jablko ve skupinách, vyrobili skládačku vzniku jablka, také jsme  krájeli, ochutnávali, sušili  i pekli buchtu. Vyučování jsme zakončili zpěvem a tancem.

Od dnešního dne se budeme řídit mottem : Každý den jablko, od doktora daleko!

FOTOGALERIE | Základní škola Valašské Klobouky, příspěvková organizace (zsvk.eu)