• Školní kolo dějepisné olympiády zná své vítěze

• 10.12.2023 15:41
      • Tematické zaměření 53. ročníku bylo: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.”
      • Soutěže se zúčastnilo 34 žáků 7. - 9. ročníku, kteří plnili různorodé úkoly, vycházející především z analýzy obrazových a textových pramenů. Ve spletitých reáliích českých středověkých dějin se nejlépe zorientoval jeden z nejmladších účastníků Ondřej Psota (7. D), který bude reprezentovat naši školu v okresním kole DO ve Zlíně. Celkově druhý - Jaroslav Šmotek (8. A) a třetí Markéta Šebáková (8. C), budou naší školou navrženi také k postupu do okresního kola. Dalších sedm žáků se stalo rovněž úspěšnými řešiteli (viz seznam). Kompletní výsledky soutěže jsou k nahlédnutí v kabinetě dějepisu.

Těší nás především velký zájem o tuto soutěž s historickou tématikou a také každoroční úspěchy naší školy až na krajské úrovní dějepisné olympiády.