• Školní regata na veslařském trenažéru

• 08.04.2024 18:03
      • V pátek 5. 4. 2024 se uskutečnila soutěž v halovém veslování žáků 8. a 9. ročníku. Ti poměřili své síly v závodě jednotlivců i štafet.
      • Do závodu jednotlivců se zapojilo 10 chlapců a 8 dívek 8. a 9. ročníku. Mezi jednotlivci - chlapci, uhájil 1. místo závodě na 1 minutu Tomáš Valachář ze třídy 8. A (308 m), před Igorem Horvátem 8. B (2. místo - 297 m) a Matyášem Mudrákem 8. C (3. místo - 296 m).

V kategorii dívek v totožném závodu na 1 minutu, zvítězila suverenním výkonem Simona Holznerová (8. C - 294 m), před svou kamarádkou Ivou Phiri (8. C - 283 m). Bronzovou medaili si svým výkonem zasloužila Nela Vaculíková z 9. C (272 m).

Do štafetových závodů na 4 x 250 m se přihlásily pouze dvě štafety - 8. B a 8, C. Zvítězila sehranější štafeta 8. C ve složení: M. Mudrák, T. Nguyen, M. Vangorová a I. Phiri, která dokázala zaveslovat 1 km vzdálenost za 3:53, 5 min.

Ještě lepším dojmem, než předvedené výkony, působila přátelská atmosféra mezi závodníky, kteří se všichni velmi sportovně navzájem podporovali. Stejné závody jsou v plánu ještě v tomto měsíci pro žáky 6. a 7. ročníku.

Děkuji Spolku rodičů při ZŠ, který nakoupil odměny pro nejlepší závodníky.

JD