• Halloween ve školní jídelně

• 03.11.2019 09:27
      • Také se vám líbí tradice Halloween? Tento původem anglosaský lidový svátek plný tajemství, magie a pověr si s postupem času našel své místo i u nás. K typickým znakům patří především vyřezávané dýně, zářící světýlka hořících svíček, duchové, kostlivci a čarodějnice. Tradičními barvami jsou oranžová a černá.

•

Těmito starými tradicemi se letos nechaly inspirovat i zaměstnankyně školní jídelny a prostory, v nichž žáci denně obědvají, vyzdobily krásně barevnými dýněmi různých velikostí, sušenými listy, pavučinami, kostlivcemi...Do jídelního lístku pak nápaditě zařadily halloweenské pokrmy - polévka brčální s pulci (dýňová se smaženým hráškem), hallowenské pařátky pečené (pečené kuřecí stehna v medovo- sezamové marinádě), kašička z brambor, pavoučí mls.
        Vkusná halloweenská výzdoba školní jídelny a zpestření jídelníčku měly u všech strávníků skvělý ohlas. Ani paní kuchařky nezůstaly pozadu a proměnily se během výdeje na krásné čarodějnice.Věříme že, nejen jídlo, ale i atmosféra v tento den, pomohla dětem k lepší náladě a chuti při konzumaci oběda. Za originální nápady i provedení si realizátorky této akce zaslouží náš dík.