• Exkurze do Vídně

• 28.04.2024 21:53
      • I letos jsme se se žáky 8. a 9. ročníku, kteří mají jako druhý cizí jazyk němčinu, vypravili na tradiční zájezd do Vídně.

• Krásné počasí a plný autobus nadšených osmáků a deváťáků – co víc si lze přát. Ráno jsme navštívili zámek Schönbrunn s jeho nádhernými zahradami. Následovala procházka centrem města až ke Katedrále sv. Štěpána, kde jsme měli malou přestávku na prohlídku. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli základy původních staveb města Vídně a prošli se komplexem Hofburgu. A pak už na nás čekala prohlídka moderního a interaktivního přírodovědeckého muzea.Dalším bodem programu byl Hundertwasserův dům, který se pyšní opravdu netradiční architekturou.To nejlepší nakonec – alespoň podle dětí – byl zábavní park Prátr s jeho atrakcemi. Domů jsme vyráželi v podvečer, unavení, ale spokojení z vydařeného zájezdu.